הטעם הטוב והעמוק של לחם פלא זוכה גם להערכה מצד אנשי המקצוע. דיאטנים מייחסים חשיבות רבה לאכילת דגנים מלאים, קיטניות, בעיקר מונבטות ופשתן. נוסף על ויטמינים, מינרלים וסיבים חשובים, הצירוף של דגנים קטניות נותן לגופינו חלבון מלא ממקור צמחי (הסברים למטה)

הערך הקלורי של לחם פלא נמוך ביחס לערכו התזונתי, כך שאפשר להנות מכריך טוב או צנים (טוסט) חם וריחני בלי נקיפות מצפון. בנוסף, הלחם מכיל סיבים תזונתיים רבים ומרכיבים פרוביוטים מהמחמצת ותהליך התסיסה האיטי, המסייעים לפעולת העיכול ולטיפוח אוכלוסיית החיידקים הטובים בגוף.

בניגוד לתהליכי הייצור התעשייתיים, תהליך הייצור שלנו הוא טבעי ואינו כולל שימוש בחומרים משמרים, מתפיחים, שמרים סוכר או שמן.

לחם פלא מצויין לכולם אבל מהווה פיתרון מדוייק לספורטאים, למקפידים על תזונתם, לאלו מכם הרוצים לשמור או להפחית משקל, לסכרתיים ולרגישים לגלוטן*. הכל טעים בריא ומשביע!

*לקוחות יקרים הרגישים לגלוטן: סביבת היצור וכל חומרי הגלם של לחם פלא נקיים מגלוטן באופן טבעי. עם זאת חומרי הגלם לא נקנים מספקים עם אישור שהם נקיים מגלוטן אלא כשקי דגנים וקטניות רגילים מפאת פערי המחיר. אנא שקלו האם מידת רגישותכם לגלוטן מאפשרת לכם לצרוך לחם זה. 

מידע חשוב נוסף